FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online

Aktuality rss

Strana:  1 2 3 4   další »

Takto se dařilo našim mužstvům o víkendu

Takto se dařilo našim mužstvům o víkendu

Áčku se zápas se Skašticemi nepovedl

FC Kostelec na Hané – SK Skaštice 1:4 (1:3)

Branky: 45. Fajstl – 6. a 22. Zavadil, 24. Pospíšil, 65. Kvasnička Rozhodčí: Labaš – Votava, Petrásek. ŽK: 26. Popelka, 39. Chytil, 42. Skalník, 51, Bárta, 56. Konečný, 84. Závodný – 74. Štějpák Diváci: 120.

Sestava Kostelce: Bárta – Konečný, Popelka, Zbožínek, Fajstl – Klimeš, Závodný, Škrabal, Ondroušek, Skalník – Lužný.

Náhradníci: Hradečný, Holub, Procházka, Grulich, Pavlíček, Chytil, Kořenovský

Jeden z nejdůležitějších zápasů o záchranu nás čekal v rámci 26. kola divize skupiny E. Souboj dvou sousedů v tabulce sliboval vyrovnanou bitvu, která se ale od počátku pro nás nevyvíjela vůbec dobře. V 5. minutě se totiž prosadil hostující Ondřej Zavadil a úvod zápasu nám nevyšel. Herně to nebylo špatné a soupeře jsme se snažili držet na jejich polovině. Vypracovali jsme si nějaké šance, které ovšem neskončily kvalitním zakončením a dávali jsme tak soupeři šance jít do protiútoků.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 20.5.2024 15:54  |  Přečteno: 107x  |  Komentářů: 0

Áčko i Béčko za plný počet bodů

Áčko i Béčko za plný počet bodů

Záchranářská mise Áčka započala nejlépe, jak mohla

FC Kostelec na Hané – FK Nové Sady 2:0 (0:0)

Branky: 50. Preisler, 85. Závodný. Rozhodčí: Čampišová – Vejtasa, Doležal. ŽK: Preisler, Fajstl, Skalník, Grulich – Foukal, Přikryl. Diváci: 226.

Sestava Kostelce: Bárta - Konečný, Popelka, Zbožínek, Lužný (71. Kořenovský), Preisler (88. Holub), Fajstl, Závodný, Skalník (90+2. Klimeš), Ondroušek, Škrabal.

Náhradníci: Procházka, Kořenovský, Holub, Grulich, Klimeš, Pavlíček, Hradečný.

Po výměně trenérského štábu se Kostelec poprvé představil pod taktovkou Juraje Šulce. Kolo s pořadovým číslem 24 MSD-E se hrálo netradičně už od 10:00. Úvodní minuty nabízely vyrovnanou bitvu. První šance přišla ve 2. minutě, ale domácí Preisler mířil nerazantní střelou přímo do brankáře hostí Kofroně. Na míči ale byli více Nové Sady, Kostelečtí spíše vyčkávali na vhodnou šanci na brejk. Jeden takový vedl na ose Michal Škrabal s Janem Skalníkem, kdy druhý jmenovaný zakončoval. Bohužel nepřesně. V obrovské šanci se z ničeho nic ocitl Preisler. Dlouhá odkop z nouze provedl z obranného pásma Konečný, míč však svou nepředvídatelnou trajektorií nadělal problémy brankáři Sadů a vypadl mu před dobíhajícího Preislera, který však balón nedokázal doklepnou do brány. Až na pár standardek se nic zvláštního nestalo, takže se do šaten šlo za stavu 0:0.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 6.5.2024 14:40  |  Přečteno: 198x

Vedení klubu se na základě posledních výsledků a nepovedenému utkání v Přerově rozhodlo odvolat hlavního trenéra Lubomíra Keluce

Společně s ním skončil na vlastní žádost i Petr Kupka jako asistent. Miroslav Knápek nadále zůstává vedoucím mužstva. Tým převzal do konce sezóny jako hlavní trenér Juraj Šulc, pravou rukou mu bude Jakub Zatloukal.

Každá etapa jednou končí. Tahle byla hodně dlouhá a hlavně velice úspěšná. Trenér A týmu se tak určitě nesmazatelně zapsal do historie kosteleckého fotbalu.

O to těžší bylo se pro tento krok rozhodnout…

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 30.4.2024 8:24  |  Přečteno: 573x

Nepovedený víkend pro obě naše mužstva

Nepovedený víkend pro obě naše mužstva

Áčko prvního nezaskočilo a odjelo bez bodů

FC Strání : FC Kostelec na Hané 5:1 (4:1)

Branky: 10. Hruboš, 21., 28. a 74. Miklovič, 38. Nomilner – 33. Závodný. Rozhodčí: Prokůpek – Šimoník, Korch. Žluté karty: 50. Závodný, 89. Skalník. Diváků: 269.

Sestava Kostelce: Bárta – Konečný, Zbožínek, Pavlíček (46. Lužný), Fajstl (46. Grulich) – Skalník, Škrabal (82. Brhel), Závodný, Hruban, Klimeš – Holub (65. Preisler).

Přetěžký úkol čekal na naše Áčko v rámci 21. kola divize skupiny „E“, kde vyrazilo na půdu lídra ze Strání s cílem se pokusit překvapit. Favorit a aspirant na třetí ligu ale potvrdil své postavení a v domácím prostředí nám na cestu domů hned pět branek. I přes jasný výsledek ale nebyl trenér kritický a sportovně uznal kvality soupeře. Jak utkání hodnotil Lubomír Keluc?

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 16.4.2024 7:41  |  Přečteno: 220x  |  Komentářů: 0

Povelikonoční Víkendoffka

Povelikonoční Víkendoffka

Áčku skončila šňůra výher ve Všechovicích, Béčko opět bez bodů

Tatran Všechovice : FC Kostelec na Hané 5:3 (3:1)

Branky: 18. Konečný, 74. Los, 89. Závodný. Žluté karty: 20. Konečný, 37. Zbožínek, 40. Bárta. Diváků: 253.

Sestava Kostelce: Bárta – Fajstl, Popelka, Zbožínek (46. Lužný), Procházka (46. Škrabal) – Konečný (67. Grulich), Závodný, Los, Klimeš (67. Hruban), Skalník – Preisler.

V devatenáctém kole zajížděli kluci z Áčka do Všechovic, kde chtěli potvrdit poslední tři výhry a nadále udržet jarní neporazitelnost. Ne, že by to v nedělním zápase nešlo, ale proti tomu byl hlavně výkon kluků z jedničky, kterým se utkání především směrem do defenzivy hrubě nepovedlo. Jak hodnotil výkon trenér Lubomír Keluc?

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 2.4.2024 10:37  |  Přečteno: 244x  |  Komentářů: 0

Áčko na vítězné vlně. Doma si poradilo se silným Vsetínem. Béčko našlo přemožitele až po neuvěřitelných 15 zápasech a dostalo lekci od Klenovic

Áčko na vítězné vlně. Doma si poradilo se silným Vsetínem. Béčko našlo přemožitele až po neuvěřitelných 15 zápasech a dostalo lekci od Klenovic

Borci z jedničky si vyšlápli na třetího!

FC Kostelec na Hané : FC Fastav Vsetín 4:3 (1:1)

Branky: Tomáš Konečný 19‘, Jan Skalník 53‘ a 77‘, David Preisler 74‘

Základní sestava Kostelce: Bárta – Konečný, Popelka, Zbožínek, Fajstl – Ondroušek, Závodný, Gábor, Brhel, Skalník – Preisler

Náhradníci: Hradečný, Procházka, Hruban, Klimeš, Škrabal, Pavlíček, Kořenovský

Kostelec na Hané odehrál první domácí zápas. Pohledově v hezkém, ale studeném a větrném počasí se klukům z Áčka podařilo přetlačit Vsetín, který se nachází na třetí příčce naší skupiny divize. Na jaře jsme tedy zatím stoprocentní. Skvělým výkonem se zaskvěl gólman Michal Bárta a dvougólový kapitán mužstva Jan Skalník. Jak hodnotil utkání trenér Lubomír Keluc?

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 19.3.2024 8:09  |  Přečteno: 407x  |  Komentářů: 0

Áčko veze tři body z Rýmařova, Béčko v přípravě přehrálo Přemyslovice

Áčko veze tři body z Rýmařova, Béčko v přípravě přehrálo Přemyslovice

Povedený start jarní části. Kostelec dovezl 3 body z Rýmařova

TJ Jiskra Rýmařov : FC Kostelec na Hané 1:2 (0:1)

Branky Kostelec: Jan Skalník 33‘, Denis Holub 61‘

Základní sestava Kostelce: Bárta – Konečný, Popelka, Zbožínek – Ondroušek, Závodný, Gábor, Škrabal, Skalník – Preisler, Holub.

Náhradníci: Hradečný, Procházka, Hruban, Klimeš, Fajstl, Brhel, Pavlíček

Kostelec na Hané odehrál úvodní kolo MSD skupiny E na půdě v Rýmařově. Prognóza před zápasem hovořila jasně. V případě výhry by se Kostelec dostal do vod středu tabulky a zároveň by se mu podařilo odskočit sestupovým pozicím. Soutěž je velice vyrovnaná na 9. – 12. místě je bodový zisk týmů stejný, a sice 18 bodů. Vše výše zmíněné se Kostelci podařilo. Urval na venkovní půdě tři doby a zažil tak povedený vstup do jarní fáze soutěže. I na přestupovém trhu se Kostelec na Hané činil, což je vidět v sestavě, kdy kádr doplnilo několik jmen. To nejzvučnější je bezesporu Michal Bárta, který má zkušenosti z nejvyšší české ligy. Dále kádr doplnili Patrik Gábor z Haná Prostějov, Martin Popelka z Nových Sadů, Michal Procházka z 1. SK Prostějov, Lukáš Závodný z Protivanova a Zdeněk Dvořák z Brodku u Prostějova. Po dlouhodobé absenci se pak vrátil i Tomáš Konečný. Jak hodnotil utkání trenér Lubomír Keluc?

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 11.3.2024 10:27  |  Přečteno: 326x  |  Komentářů: 0

Víkend-OFF/Příprava-Off - jaro začíná

Víkend-OFF/Příprava-Off - jaro začíná

Naše Áčko odehrálo poslední přípravný zápas s Boskovicemi a zakončilo přípravu

FC Boskovice : FC Kostelec na Hané 5:3(4:2)

Branky Kostelec: Škrabal, Skalník, Holub

Sestava: Hradečný – Fajstl, Popelka, Zbožínek – Ondroušek, Klimeš, Gábor, Škrabal, Skalník – Preisler, Holub.

Poslední utkání v přípravě čekalo na divizní Kostelec na Hané. Utkání proti účastníkovi jihomoravského krajského přeboru i přes prohru bylo v konečném výsledku hodnoceno trenérem Lubomírem Kelucem pozitivně. Teď už se bude Kostelec připravovat na vstup do jarní části divize, kdy je čeká venku Rýmařov. Jak hodnotil přípravný zápas trenér Lubomír Keluc?

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 5.3.2024 14:05  |  Přečteno: 304x  |  Komentářů: 0

Příprava začíná

Příprava začíná

Chvíle volna pro hráče našeho Áčka skončila a zítra vstupují do ostré zimní přípravy

Po individuálních plánech je čeká dlouhá více jak dvouměsíční společná příprava. Nebude chybět i soustředění a samozřejmě slušná porce přátelských utkání. To první nás čeká již v sobotu proti sedmnáctce Sigmy Olomouc. Od tohoto přáteláku se očekává srovnání fyzické připravenosti v mužstvu, takže lze předpokládat, že si kluci proti mlaďochům pořádně zaběhají.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 11.1.2024 13:17  |  Přečteno: 539x

Poslední herní víkend před zimní přestávkou máme za sebou. Teď už se můžeme těšit zase na jaro

Poslední herní víkend před zimní přestávkou máme za sebou. Teď už se můžeme těšit zase na jaro

Áčko podalo zejména v prvním poločase skvělý výkon, na body to ovšem nestačilo. Béčko již nehrálo a slavilo půlmistra

V první poločase jsme z naší strany viděly dobrý fotbal. Byli jsme dominantní na míči a soupeře do ničeho nepouštěli. Šancí bylo na dva zápasy, ale zužitkovat se nám podařilo jen jednu, kdy se ve 41. minutě trefil Dominik Hruban, kterému byl odvolán trest z předchozího zápasu. Pravda se ukázala a jsme rádi, že dala komise Kostelci za pravdu.

Zpět k utkání. Dařilo se i naší jedničce v bráně Honzovi Vítkovi, který suverénně sbíral nákopy soupeře a dokázal je přetavit v nebezpečné situace na druhé straně, jelikož má skvělý nákop přes třičtvrtě hřiště. V dobrém výkonu jsme pokračovali, ale další gól se nám vstřelit nepovedlo. Ačkoliv jsme měli jít do šaten s náskokem 4 nebo pěti gólů, odcházeli jsme za stavu 0:1 z pohledu hostí.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 14.11.2023 10:15  |  Přečteno: 380x  |  Komentářů: 0

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Áčko potvrdilo body z Kozlovic

…a podle toho to na hřišti vypadalo. Borci z Áčka potvrdili výkon z Kozlovic a Novému Jičínu nedal příliš šancí. Od začátku to vypadalo, že otěže zápasu máme pevně ve svých rukou.

Převládala aktivita, vyhrané souboje, soupeře se nám dařilo držet pod tlakem a hlavně, dle komentáře trenéra Lubomíra Keluce, se plnilo vše, co bylo řečeno v šatně. Ačkoliv pohledově se mohlo zdát, že byl soupeř více na míči. Očividně to byl ale záměr nechat soupeře hrát a čekat na brejky. A přesně tak se i dělo. Soupeř nasekal během poločasu chyb hned několik, a tak se mohl v 19. minutě radovat David Preisler, který přehodil vyběhnuvšího gólmana. Více gólu jsme nedali, i když by to zasloužilo, protože jsme měli možnost kopat i pokutový kop. Ten zůstal neproměněn. Ještě k tomu byl při dorážce po kontaktu s gólmanem vyloučen sám exekutor Dominik Hruban. Vyloučení to bylo sporné, protože domácí Hruban byl do brankáře strčen a srážku nemohl nijak ovlivnit.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 7.11.2023 9:58  |  Přečteno: 293x  |  Komentářů: 0

Jdeme do finále, podzim se chýlí ke konci a zbývají odehrát poslední dvě kola. Jak dopadla ta třináctá?

Jdeme do finále, podzim se chýlí ke konci a zbývají odehrát poslední dvě kola. Jak dopadla ta třináctá?

Áčko zaskočilo Kozlovice a veze první výhru z venku

Áčko jelo do Kozlovic, kde je čekala nelehká mise. Pro některé se mohla zdát až nesplnitelná. Ovšem naše jednička se s ní poprala po vzoru Toma Cruise a vyplenila tamní baštu takovým způsobem, že se někteří škrábou na hlavě ještě teď.

Oproti minulým utkáním byl znát v úvodních minutách respekt k soupeři a byli jsme více bojácní. Ale jak si kluci čuchli, že i s Kozlovicemi se dá v pohodě hrát, hra se začala vyrovnávat. Odměnou byl brzký gól, kdy skákavý míč trefil náramně Michal Škrabal. Naše kluky to nakoplo a nadechovali se k heroickému výkonu. Celá lavka i fanoušci nás hnali k prvnímu bodovému zisku. Základní jedenáctka nevynechala jediný souboj a hltala každý metr hřiště. Do konce poločasu se skóre neměnilo.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 31.10.2023 9:58  |  Přečteno: 354x  |  Komentářů: 0

Počasí se na tento víkend dostalo do letních hodnot. Áčku se nezadařilo s Baťovem a Béčko si spravilo reputaci ve Vrahovicích

Počasí se na tento víkend dostalo do letních hodnot. Áčku se nezadařilo s Baťovem a Béčko si spravilo reputaci ve Vrahovicích

Áčko utkání nezvládlo

Áčko čekalo další ze série utkání o 6 bodů. Bohužel jsme další výhru v domácím prostředí nepřidali a spadli jsme na poslední místo divizní tabulky. Spodek tabulky je ovšem hodně našlapaný a pořád není vůbec nic ztraceno.

Naše jednička měla vstup do zápasu velice slibný a hned úvodu hýřila aktivitou. Po 11 minutách ovšem z prvního brejku a první střely na bránu inkasovala. Tím se situace zkomplikovala, protože týmy z divize už jsou po téhle stránce vyspělé a dokáží tento stav bránit klidně po celý zápas. My se ovšem do šancí dostávali, bohužel zůstaly opět neproměněny. Naši hru srážely chyby z řad individuálních a špatné řešení situací ve vápnech. Kolikrát nám během zápasu dělaly problémy i se zpracováním balónu, což je v této soutěži neakceptovatelné. Můžeme to připsat snad jedině k určité nervozitě, protože si byli všichni vědomi, o co v tomhle zápase jde. Zpět k zápasu. I přes šance na obou stranách se skóre do konce poločasu neměnilo, a tak jsme šli do šaten s nadějí a šancí zápas zvrátit na naši stranu.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 24.10.2023 9:58  |  Přečteno: 284x

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Áčko nestačilo na Skaštice

V sobotu vyrazilo naše Áčko do Skaštic na další zápas. Navzdory našemu vedení jsme nakonec utkání ztratili.

Budeme se opakovat, ale opět se jednalo o zápas, ve kterém se hrálo o 6 bodů. Úvod utkání nebyl z naší strany vůbec špatný. Poctivě jsme bránili i přes dobrý nástup domácích. Neztráceli jsme ani v osobních soubojích. Postupem času nás ale soupeř začal hlavně přes záložní řady více tlačit. Ale i z toho jsme se postupně oklepávali a začali jsme přebírat iniciativu my, neboť soupeř často kazil a ztratil tempo. I tak si ale vypracoval dvě obrovské šance. Ta první šla po samostatném úniku naštěstí mimo. Na tu druhou si skvěle počíhal Marek Hradečný, kdy se ho soupeř snažil přelobovat. Ale byli jsme to my, do otevřel skóre zápasu po trefě Ondrouška z 19. minuty. Naše radost bohužel trvala jen 15 minut kdy si na povedený centr naběhli hosté a vyrovnali. Více se do konce poločasu nestalo, a tak se šlo do šaten za remízového stavu 1:1.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 17.10.2023 9:52  |  Přečteno: 309x  |  Komentářů: 0

Tak tohle se neomrzí, další 6 bodový víkend

Tak tohle se neomrzí, další 6 bodový víkend

Áčko podruhé za sebou doma vítězně v důležitém zápase se Slavičínem

Doma se v neděli představilo naše Áčko proti Slavičínu. Byl to další zápas o 6 bodů, protože Slavičín byl v tabulce s deseti body na dosah.

Hned od úvodních minutách bylo znát, že naši borci moc chtějí a po minutě jsme šli do vedení. Bohužel branka ale pro ofsajd neplatila, což na snaze utkání zvládnout nic nezměnilo. Dobrých 15 minut jsme soupeře nepouštěli za půlku a byli jsme hodně aktivní. Pak přišel chvilkový výpadek, kdy jsme kolikrát zbytečně a jednoduše ztráceli hratelné míče. Soupeř se z úvodního tlaku vzpamatoval a hra se začala vyrovnávat, ba dokonce nás Slavičín začal dostávat pod tlak. Naši borci ale naštěstí nedali svojí kůži levně ani v této pasáži a tlaku odolali. Poté přišly dva zásahy Denise Holuba v závěru poločasu, a tak jsme šli do šatny z relativně pohodlným polštářem ve formě dvou gólů do plusu.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 10.10.2023 10:30  |  Přečteno: 300x  |  Komentářů: 0

Strana:  1 2 3 4   další »