FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online

Aktuality rss

Strana:  1 2 3   další »

Příprava začíná

Příprava začíná

Chvíle volna pro hráče našeho Áčka skončila a zítra vstupují do ostré zimní přípravy

Po individuálních plánech je čeká dlouhá více jak dvouměsíční společná příprava. Nebude chybět i soustředění a samozřejmě slušná porce přátelských utkání. To první nás čeká již v sobotu proti sedmnáctce Sigmy Olomouc. Od tohoto přáteláku se očekává srovnání fyzické připravenosti v mužstvu, takže lze předpokládat, že si kluci proti mlaďochům pořádně zaběhají.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 11.1.2024 13:17  |  Přečteno: 440x

Poslední herní víkend před zimní přestávkou máme za sebou. Teď už se můžeme těšit zase na jaro

Poslední herní víkend před zimní přestávkou máme za sebou. Teď už se můžeme těšit zase na jaro

Áčko podalo zejména v prvním poločase skvělý výkon, na body to ovšem nestačilo. Béčko již nehrálo a slavilo půlmistra

V první poločase jsme z naší strany viděly dobrý fotbal. Byli jsme dominantní na míči a soupeře do ničeho nepouštěli. Šancí bylo na dva zápasy, ale zužitkovat se nám podařilo jen jednu, kdy se ve 41. minutě trefil Dominik Hruban, kterému byl odvolán trest z předchozího zápasu. Pravda se ukázala a jsme rádi, že dala komise Kostelci za pravdu.

Zpět k utkání. Dařilo se i naší jedničce v bráně Honzovi Vítkovi, který suverénně sbíral nákopy soupeře a dokázal je přetavit v nebezpečné situace na druhé straně, jelikož má skvělý nákop přes třičtvrtě hřiště. V dobrém výkonu jsme pokračovali, ale další gól se nám vstřelit nepovedlo. Ačkoliv jsme měli jít do šaten s náskokem 4 nebo pěti gólů, odcházeli jsme za stavu 0:1 z pohledu hostí.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 14.11.2023 10:15  |  Přečteno: 312x  |  Komentářů: 0

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Áčko potvrdilo body z Kozlovic

…a podle toho to na hřišti vypadalo. Borci z Áčka potvrdili výkon z Kozlovic a Novému Jičínu nedal příliš šancí. Od začátku to vypadalo, že otěže zápasu máme pevně ve svých rukou.

Převládala aktivita, vyhrané souboje, soupeře se nám dařilo držet pod tlakem a hlavně, dle komentáře trenéra Lubomíra Keluce, se plnilo vše, co bylo řečeno v šatně. Ačkoliv pohledově se mohlo zdát, že byl soupeř více na míči. Očividně to byl ale záměr nechat soupeře hrát a čekat na brejky. A přesně tak se i dělo. Soupeř nasekal během poločasu chyb hned několik, a tak se mohl v 19. minutě radovat David Preisler, který přehodil vyběhnuvšího gólmana. Více gólu jsme nedali, i když by to zasloužilo, protože jsme měli možnost kopat i pokutový kop. Ten zůstal neproměněn. Ještě k tomu byl při dorážce po kontaktu s gólmanem vyloučen sám exekutor Dominik Hruban. Vyloučení to bylo sporné, protože domácí Hruban byl do brankáře strčen a srážku nemohl nijak ovlivnit.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 7.11.2023 9:58  |  Přečteno: 237x  |  Komentářů: 0

Jdeme do finále, podzim se chýlí ke konci a zbývají odehrát poslední dvě kola. Jak dopadla ta třináctá?

Jdeme do finále, podzim se chýlí ke konci a zbývají odehrát poslední dvě kola. Jak dopadla ta třináctá?

Áčko zaskočilo Kozlovice a veze první výhru z venku

Áčko jelo do Kozlovic, kde je čekala nelehká mise. Pro některé se mohla zdát až nesplnitelná. Ovšem naše jednička se s ní poprala po vzoru Toma Cruise a vyplenila tamní baštu takovým způsobem, že se někteří škrábou na hlavě ještě teď.

Oproti minulým utkáním byl znát v úvodních minutách respekt k soupeři a byli jsme více bojácní. Ale jak si kluci čuchli, že i s Kozlovicemi se dá v pohodě hrát, hra se začala vyrovnávat. Odměnou byl brzký gól, kdy skákavý míč trefil náramně Michal Škrabal. Naše kluky to nakoplo a nadechovali se k heroickému výkonu. Celá lavka i fanoušci nás hnali k prvnímu bodovému zisku. Základní jedenáctka nevynechala jediný souboj a hltala každý metr hřiště. Do konce poločasu se skóre neměnilo.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 31.10.2023 9:58  |  Přečteno: 287x  |  Komentářů: 0

Počasí se na tento víkend dostalo do letních hodnot. Áčku se nezadařilo s Baťovem a Béčko si spravilo reputaci ve Vrahovicích

Počasí se na tento víkend dostalo do letních hodnot. Áčku se nezadařilo s Baťovem a Béčko si spravilo reputaci ve Vrahovicích

Áčko utkání nezvládlo

Áčko čekalo další ze série utkání o 6 bodů. Bohužel jsme další výhru v domácím prostředí nepřidali a spadli jsme na poslední místo divizní tabulky. Spodek tabulky je ovšem hodně našlapaný a pořád není vůbec nic ztraceno.

Naše jednička měla vstup do zápasu velice slibný a hned úvodu hýřila aktivitou. Po 11 minutách ovšem z prvního brejku a první střely na bránu inkasovala. Tím se situace zkomplikovala, protože týmy z divize už jsou po téhle stránce vyspělé a dokáží tento stav bránit klidně po celý zápas. My se ovšem do šancí dostávali, bohužel zůstaly opět neproměněny. Naši hru srážely chyby z řad individuálních a špatné řešení situací ve vápnech. Kolikrát nám během zápasu dělaly problémy i se zpracováním balónu, což je v této soutěži neakceptovatelné. Můžeme to připsat snad jedině k určité nervozitě, protože si byli všichni vědomi, o co v tomhle zápase jde. Zpět k zápasu. I přes šance na obou stranách se skóre do konce poločasu neměnilo, a tak jsme šli do šaten s nadějí a šancí zápas zvrátit na naši stranu.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 24.10.2023 9:58  |  Přečteno: 236x

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Áčko nestačilo na Skaštice

V sobotu vyrazilo naše Áčko do Skaštic na další zápas. Navzdory našemu vedení jsme nakonec utkání ztratili.

Budeme se opakovat, ale opět se jednalo o zápas, ve kterém se hrálo o 6 bodů. Úvod utkání nebyl z naší strany vůbec špatný. Poctivě jsme bránili i přes dobrý nástup domácích. Neztráceli jsme ani v osobních soubojích. Postupem času nás ale soupeř začal hlavně přes záložní řady více tlačit. Ale i z toho jsme se postupně oklepávali a začali jsme přebírat iniciativu my, neboť soupeř často kazil a ztratil tempo. I tak si ale vypracoval dvě obrovské šance. Ta první šla po samostatném úniku naštěstí mimo. Na tu druhou si skvěle počíhal Marek Hradečný, kdy se ho soupeř snažil přelobovat. Ale byli jsme to my, do otevřel skóre zápasu po trefě Ondrouška z 19. minuty. Naše radost bohužel trvala jen 15 minut kdy si na povedený centr naběhli hosté a vyrovnali. Více se do konce poločasu nestalo, a tak se šlo do šaten za remízového stavu 1:1.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 17.10.2023 9:52  |  Přečteno: 258x  |  Komentářů: 0

Tak tohle se neomrzí, další 6 bodový víkend

Tak tohle se neomrzí, další 6 bodový víkend

Áčko podruhé za sebou doma vítězně v důležitém zápase se Slavičínem

Doma se v neděli představilo naše Áčko proti Slavičínu. Byl to další zápas o 6 bodů, protože Slavičín byl v tabulce s deseti body na dosah.

Hned od úvodních minutách bylo znát, že naši borci moc chtějí a po minutě jsme šli do vedení. Bohužel branka ale pro ofsajd neplatila, což na snaze utkání zvládnout nic nezměnilo. Dobrých 15 minut jsme soupeře nepouštěli za půlku a byli jsme hodně aktivní. Pak přišel chvilkový výpadek, kdy jsme kolikrát zbytečně a jednoduše ztráceli hratelné míče. Soupeř se z úvodního tlaku vzpamatoval a hra se začala vyrovnávat, ba dokonce nás Slavičín začal dostávat pod tlak. Naši borci ale naštěstí nedali svojí kůži levně ani v této pasáži a tlaku odolali. Poté přišly dva zásahy Denise Holuba v závěru poločasu, a tak jsme šli do šatny z relativně pohodlným polštářem ve formě dvou gólů do plusu.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 10.10.2023 10:30  |  Přečteno: 258x  |  Komentářů: 0

Polovina podzimní části za námi, můžeme bilancovat a ohlásit změny v kádrech našich mužských družstev

Polovina podzimní části za námi, můžeme bilancovat a ohlásit změny v kádrech našich mužských družstev

V prvním bloku se budeme věnovat Áčku

O posilách jsme informovali v průběhu léta a na začátku soutěže. Nyní můžeme s jistotou říct, že osa týmu zůstává nezměněna. Kádr byl doplněn o mladé borce z 1.SK Prostějov (Zbožínek, Klimeš) a naopak zkušenost do týmu přinesl Tomáš Los z Lutína. Z Lutína k nám přišli i Marek Brhel a Tomáš Konečný. Právě posledního zmíněného se týká jediná změna v kádru našeho Áčka, jelikož Tomáš musel nuceně přerušit kariéru ze zdravotních důvodů a minimálně na podzim už se v našich barvách neukáže. Držíme palce ať vše dopadne dobře!

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 5.10.2023 10:49  |  Přečteno: 308x  |  Komentářů: 0

Áčko se rvalo o body v Nových sadech, Béčko nadále 100 %

Áčko se rvalo o body v Nových sadech, Béčko nadále 100 %

Nové sady rozhodly utkání v prvních šesti minutách a naše Áčko tak na body nedosáhlo

Áčko odjelo bojovat do Nových sadů o další body do naší, prozatím, skromné sbírky. Důležitost zápasu si uvědomovala obě mužstva. Soupeř měl ale nástup z říše snů a v 6. minutě bylo skoro vymalováno.

Naše Áčko hostil tým z olomouckých Nových sadů. Ty některými svými jmény budí respekt. Tabulkově jsme na tom před utkáním byli podobně a dalo se říct, že to byl zápas o 6 bodů. My jsme bohužel nechytli úvod utkání a do 6. minuty jsme dvakrát inkasovali. Pak se s tím už dalo těžko něco dělat. Soupeř byl lepší a do šancí nás nepouštěl. V 35. minutě jsme inkasovali potřetí a bylo zle. V závěru poločasu jsme se chytli, což vyústilo v kontaktní branku, kdy si soupeř srazil míč do branky, a tak jsme šli do šaten za stavu 3:1 z pohledu domácích.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 3.10.2023 9:58  |  Přečteno: 276x  |  Komentářů: 0

Poprvé v letošní sezóně můžeme slavit 6 bodový víkend!

Poprvé v letošní sezóně můžeme slavit 6 bodový víkend!

Áčko porazilo Přerov a podruhé v sezóně vyhrálo

''Ono to půjde a né že néé''

Naše Áčko hrálo po týdenní odmlce zase doma a nutno říct, že to konečně dopadlo, jak jsme si všichni přáli. Zisk tří bodů, skvělý první poločas a v závěru pohlídané vítězství.

Kostelecká družina si potřebovala přes týden nějaké věci vyjasnit, dokonce došlo i na změnu kapitána. Nutno říct, že ať už se dělo cokoliv, mělo to pozitivní vliv na utkání. Už od první minuty bylo znát, kdo víc chce. Z hlediska herního to byl zejména v prvním poločase komplexní týmový výkon, kdy jsme soupeře do větších šancí nepouštěli a vstřelili jsme dvě branky. Konečně se prosadil David Preisler a skvělé výkony potvrdil brankou i Michal Škrabal, který je aktuálně naším nejlepším střelcem. Kdyby se však podařilo branek vstřelit více, nemohl by se nikdo divit, protože šance byly. Skvěle zachytal hostující gólman David Bělka, který ještě v loňské sezóně hájil naše barvy. Proto se tedy šlo do šaten za stavu 2:0.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 26.9.2023 9:58  |  Přečteno: 268x  |  Komentářů: 0

Více než 20 let reprezentuje kostelecký fotbal, nyní válí v Béčku. V Áčku se o víkendu také neztratil. To je náš Ondřej Chytil

Více než 20 let reprezentuje kostelecký fotbal, nyní válí v Béčku. V Áčku se o víkendu také neztratil. To je náš Ondřej Chytil

Ahoj Ondřeji, i tebe vítám v horkém křesle pro naše rozhovory. Sezónu jsme nejspíš lépe začít nemohli a výsledkově i herně se nám daří. Čím to?
Ahoj Davide. Před sezonou přišli noví kluci, sem tam přijde někdo z Áčka. Navíc kádr je opravdu široký, na některé posty jsou 2-3 hráči, kteří by dle mě hráli určitě v ostatních tymech z OP. A pokud se nepletu, spousta hráčů, co teď nastupuje, tak v posledních letech hrávali na krajské úrovni a skvěle to doplnilo osu tymu, která tu už hraje nějaký rok spolu.

Ano, máme široký kádr, což je super, ale nese to sebou i fakt, že ne všichni se kolikrát vlezou na soupisku. Jak tohle vnímáš?
Věřím, že pro obě strany to je nepříjemné, jak pro trenéra, tak pro samotné hráče.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 21.9.2023 9:58  |  Přečteno: 269x  |  Komentářů: 0

Naše družstva si vyměnily role. Áčko pokosila nemoc a nestačilo na Šternberk, Béčko v plné síle a úspěšné v derby proti Smržicím

Naše družstva si vyměnily role. Áčko pokosila nemoc a nestačilo na Šternberk, Béčko v plné síle a úspěšné v derby proti Smržicím

Áčko vyrazilo do Šternberka, ale žel body opět nedovezlo

Naše Áčko oslabeno nemocemi a absencemi odehrálo utkání ve Šternberku. Tentokrát se role otočily a dva borci z Béčka pomohli aspoň z lavičky tyto absence umírnit.

Vstup do zápasu byl v režii domácích. Šternberk držel míč na svých kopačkách a byl nebezpečnější. Šancí si vytvořil hned několik, ale brzdila je kvalita v koncovce a také dobře chytající Marek Hradečný. Kluci se ale drželi navzdory tlaku soupeře. Ve 42. minutě byl ovšem obranný val našeho celku prolomen a soupeř po prohraném osobním souboji udeřil a poslal tak naše borce do šaten s jednogólovým mankem.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 19.9.2023 9:58  |  Přečteno: 287x

,,Proměňování šancí... To je alfa omega výsledků v divizi'', říká trenér Áčka Lubomír Keluc ve velkém rozhovoru po čtvrtině soutěže

,,Proměňování šancí... To je alfa omega výsledků v divizi'', říká trenér Áčka Lubomír Keluc ve velkém rozhovoru po čtvrtině soutěže

Ahoj Lubomíre. Jsme pomalu v polovině podzimní části MSD. První utkání naše fanoušky namlsalo, pak ale nastala série proher. Dá se říct, že se u nás projevuje nováčkovská daň?
Ahoj Davide, sice jsme nováčkem, ale jako daň to určité nevnímám. Je to spíše o naší nekvalitě a špatném chování v taktických věcech, které hráči nemají zažité a v nižších soutěžích je nepotřebovali.

Klukům se nedá upřít snaha, bojovnost, rychlostně taky nezaostáváme, v čem nás aktuálně nejvíc tlačí bota?
Trochu bych Ti oponoval, protože v určitých věcech zaostáváme, ale to se dalo předpokládat. Je to hlavně technická stránka, kdy nezvládáme lépe kombinovat. Také po taktické stránce to není ideální, kdy hráči málo komunikují a tím si sami komplikují určité situace v zápase. V neposlední řadě neproměňování šancí. To je alfa omega výsledků v divizi.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 14.9.2023 9:58  |  Přečteno: 313x

Áčko opět bez bodu. Béčko si zastřílelo.

Áčko opět bez bodu. Béčko si zastřílelo.

Áčko sráží své dobré výkony neproměňováním šancí

Naše Áčko odehrálo další domácí utkání tentokrát proti FC Strání. Zápas se pro kostelecké barvy vyvíjel dobře. Ačkoliv hra byla vyrovnaná, více šancí ke vstřelení branky jsme měli my. Jednu z šancí za bezbrankového stavu spálil Tomáš Los. Na další šance nás kluci z jedničky nenechali dlouho čekat. Ovšem i David Preisler brankové zařízení nepohostil míčem ve formě gólu pro Kostelec. Pak přišla šance soupeře, kterou skvěle likvidoval Jan Vítek a stále tak držel bezbrankový stav. Nutno říct, že do dalších šancí jsme soupeře nepouštěli a herně jsme na tom opět nebyli vůbec špatně.

Autor: David Pírek  |  Vydáno: 12.9.2023 9:58  |  Přečteno: 307x

Béčko chytlo formu, což těší kouče i vedoucího týmu

Béčko chytlo formu, což těší kouče i vedoucího týmu

S trenérem Davidem Pírkem o startu sezóny

Ahoj Davide. Dá se říci, že Béčko vstoupilo do sezóny tou správnou nohou. Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 22:4. Určitě jsi se startem, minimálně s bodovým ziskem, spokojený.

Ahoj Martine. Ano, se vstupem do sezóny musím být spokojený. Herně to sice není vždy ideální, ale výsledkově je to bomba. Navíc už teď jsme pomalu na polovině vstřelených branek, co za celou minulou sezónu. Teď ten standard jen udržet. (smích)

Autor: Martin Nadymáček  |  Vydáno: 7.9.2023 9:58  |  Přečteno: 233x

Strana:  1 2 3   další »