Kategorie: Aktuality

Takto se dařilo našim mužstvům o víkendu

Áčku se zápas se Skašticemi nepovedl

FC Kostelec na Hané – SK Skaštice 1:4 (1:3)

Branky: 45. Fajstl – 6. a 22. Zavadil, 24. Pospíšil, 65. Kvasnička Rozhodčí: Labaš – Votava, Petrásek. ŽK: 26. Popelka, 39. Chytil, 42. Skalník, 51, Bárta, 56. Konečný, 84. Závodný – 74. Štějpák Diváci: 120.

Sestava Kostelce: Bárta – Konečný, Popelka, Zbožínek, Fajstl – Klimeš, Závodný, Škrabal, Ondroušek, Skalník – Lužný.

Náhradníci: Hradečný, Holub, Procházka, Grulich, Pavlíček, Chytil, Kořenovský

Jeden z nejdůležitějších zápasů o záchranu nás čekal v rámci 26. kola divize skupiny E. Souboj dvou sousedů v tabulce sliboval vyrovnanou bitvu, která se ale od počátku pro nás nevyvíjela vůbec dobře. V 5. minutě se totiž prosadil hostující Ondřej Zavadil a úvod zápasu nám nevyšel. Herně to nebylo špatné a soupeře jsme se snažili držet na jejich polovině. Vypracovali jsme si nějaké šance, které ovšem neskončily kvalitním zakončením a dávali jsme tak soupeři šance jít do protiútoků.

Ve dvaadvacáté minutě šel soupeř do vedení o 2 branky po chybě domácího stopera. A aby toho nebylo málo o 3 minuty později se hosté prosadili potřetí a kluci byli psychicky hodně dole. Následující pasáž se odehrávala spíš od vápna k vápnu, kdy sice byly vidět pohledné kombinace v tomto prostoru, ale bez nějakých výraznějších šancí. Ve čtyřiačtyřicáté minutě jsme se přeci jen dočkali snížení. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Karel Fajstl a utěšenou ránou trefil levou šibenici brány hostů. Víc 1. poločas nepřinesl. Druhý poločas začal spíše vlažněji. Trenéři se snažili hru oživit změnami v sestavě, ale příliš velký efekt to nepřineslo. Soupeř srdnatě bránil a nepouštěl nás do větších šancí. Naopak byl nebezpečný. Nutno podotknout, že nebýt našeho brankáře Michala Bárty, skóre v náš neprospěch by bylo s největší pravděpodobností mnohem vyšší. Na konečných 1:4 z pohledu domácích pak upravil hostující hráč Jiří Kvasnička a bylo po zápase. Zajímavostí zápasu bylo, že fanoušci ze Skaštic vytvořili na půdě Kostelce svým svěřencům takřka domácí fanouškovskou kulisu, protože hlasitě fandili po celý zápas.

Pohledem trenéra Juraje Šulce

„Vůbec se nám ten zápas nepovedl. V 5. minutě prohráváme 0:1 do 25. minuty je to 0:3. Těžko se s tím něco dělá. Tři individuální chyby dnes rozhodly. Celý týden se na to chystáme, celý týden se na to připravujeme, spousta práce kolem toho a přišlo to vše vniveč. Hráči neplnili vůbec to, co jsme si řekli. Dnes se pozitiva hledají těžko. S Jakubem Zatloukal samozřejmě řešíme co dál, musíme spoustu věcí změnit, protože někteří hráči se po taktické stránce připravují hůře. Některým věcem nerozumí a z toho pramení spousta chyb. Nezbývá nám nic jiného, než kvalitně v týdnu potrénovat a připravit se na další utkání v Baťově. Upřímným okem to totiž dnes vypadalo, že skoro neumíme hrát fotbal. Jasně, chyběl nám Preisler, někteří hráli se zraněním. Nechci se na to vymlouvat, ale několik let Kostelec hraje přímočarý fotbal s nákopy na právě na Preislera, a když chybí, tak je to znát, ale zase nám to otevírá nové úhly pohledu do budoucna. Dnes nastoupil z našeho béčka i Ondřej Chytil, který se neztratil, a naopak se herně jevil, že je to regulérní hráč divize.‘‘

Béčko se na 3 body v Čechovcích nadřelo

TJ Sokol Čechovice B – FC Kostelec na Hané B

Branky: 29. a 53. Kopečný – 46. a 65. Skalník, 79. Holoubek. Rozhodčí: Kaštyl – Horák. Žlutá karta: 49. Naicler, 81. Sedlák – 78. Tinka, 78. Kastner, 83. Pírek, 86. Grulich. Diváků: 50.

Sestava Kostelce: Drčka – Piňos, Baláš, Pavlíček, Procházka – Fajstl, Zatloukal, Doležel, Holoubek – Grulich, Kučera. Střídali: Pírek, Kintr, Skalník, Světlík, Tinka, Kastner, Lužný.

Pohledem trenéra Davida Pírka

„Těžké utkání. Když jsem viděl kluky z Čechovic, že jich je tak málo, myslel jsem si, že to bude jasná záležitost. Opak byl pravdou. My jsme měli dobrý vstup do zápasu, šance jsme ale neproměnili. Pak jsme se herně trápili. Soupeři se podařilo vstřelit branku a my začali být nervózní. Druhý poločas jsme začali srovnáním a vypadalo to, že už to půjde. Pak jsme ale po chybě brankáře opět prohrávali a už to bylo na krev. Povedli se nám dvě akce, ze kterých jsme srovnali a následně se dostali do vedení. Tým ukázal charakter, že i když se nedaří, tak prohrát nechce, čehož si cením. Mrzí mě, že nedostali prostor všichni kluci z lavky, ale vývoj utkání mi nedovolil točit, jak jsem chtěl. Musím ale smeknout před soupeřem, který ve dvanácti lidech hrál dobrý fotbal a podle mě, si minimálně bod zasloužil.“

(zdroj Večerník PV, autor článku David Pírek)