FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Áčko i Béčko za plný počet bodů

Áčko i Béčko za plný počet bodů

Záchranářská mise Áčka započala nejlépe, jak mohla

FC Kostelec na Hané – FK Nové Sady 2:0 (0:0)

Branky: 50. Preisler, 85. Závodný. Rozhodčí: Čampišová – Vejtasa, Doležal. ŽK: Preisler, Fajstl, Skalník, Grulich – Foukal, Přikryl. Diváci: 226.

Sestava Kostelce: Bárta - Konečný, Popelka, Zbožínek, Lužný (71. Kořenovský), Preisler (88. Holub), Fajstl, Závodný, Skalník (90+2. Klimeš), Ondroušek, Škrabal.

Náhradníci: Procházka, Kořenovský, Holub, Grulich, Klimeš, Pavlíček, Hradečný.

Po výměně trenérského štábu se Kostelec poprvé představil pod taktovkou Juraje Šulce. Kolo s pořadovým číslem 24 MSD-E se hrálo netradičně už od 10:00. Úvodní minuty nabízely vyrovnanou bitvu. První šance přišla ve 2. minutě, ale domácí Preisler mířil nerazantní střelou přímo do brankáře hostí Kofroně. Na míči ale byli více Nové Sady, Kostelečtí spíše vyčkávali na vhodnou šanci na brejk. Jeden takový vedl na ose Michal Škrabal s Janem Skalníkem, kdy druhý jmenovaný zakončoval. Bohužel nepřesně. V obrovské šanci se z ničeho nic ocitl Preisler. Dlouhá odkop z nouze provedl z obranného pásma Konečný, míč však svou nepředvídatelnou trajektorií nadělal problémy brankáři Sadů a vypadl mu před dobíhajícího Preislera, který však balón nedokázal doklepnou do brány. Až na pár standardek se nic zvláštního nestalo, takže se do šaten šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začal Kostelec aktivněji. Nejprve byla pro těsný offside zastavena slibná akce Skalníka, kterou ale rozhodčí nechali dohrát. Poté se již domácí radovali. Michal Lužný skvěle vybojoval mezi třemi protihráči míč a milimetrovým pasem za obranu vyslal do šance Davida Preislera. Ten zkušeně lobem překonal brankáře Kofroně a bylo to 1:0. Střelec prvního gólu byl při chuti. Šance střelou z poza vápna skončila v 55. minutě jen těsně mimo a následný samostatný únik ze 63. minuty zůstal také neproměněn. Ačkoliv územní převahu měli opticky stále hosté, ve druhém poločase byl rozhodně nebezpečnější Kostelec. Závěr utkání byl hodně rozkouskovaný a vzduchem létaly žluté karty. Žádné ostré zákroky to nebyly, spíše taktické fauly při slibně se rozvíjejících šancí na obou stranách. To ale vzhledem k vedení spíše vyhovovalo domácím, protože Sady se nemohli pořádně dostat do tempa. Kostelec si šel houževnatě za vítězstvím a v 84. minutě se dočkal pojistky. Centr od Fajstla do pokutového území našel přesně Preislera, který hlavou sklepl na nabíhajícího Závodného z druhé vlny a ten se z hranice vápna nemýlil. Jediná šance hostů přišla v samotném závěru, ale skvělým zákrokem se prezentoval Bárta, který dobrou střelu vytlačil na břevno. Kostelec tak zaslouženě vyhrál a situace v tabulce je tak mnohem optimističtější. Premiéra nových trenérů tak vyšla.

Pohledem trenéra Juraje Šulce

„Pozitivní je, že máme tři body, fotbalové to ale moc nebylo, spíše dobře odbojované. Takhle se hraje o záchranu. Musíme být prostě účelní. Změnili jsme také způsob trénovaní. Udělali jsme čtyři tréninky po hodině, které si myslím, že byly hodně intenzivní. Kluci za sebou měli pět prohraných zápasů a museli jsme k tomu přistoupit jinak a něco změnit. Zaměřovali jsme se na určité věci, které jsme pak chtěli přenést do zápasu, což se nám dnes povedlo. Celý týden jsme žili přípravou na tento zápas, hned dneska bude začínat příprava na ten následující ve Slavičíně. Podíváme se na videa, jak soupeř hraje, uděláme si analýzu odehraných zápasů soupeře a podle toho budeme přizpůsobovat i tréninky a taktiku na další zápas. Každopádně dnes si všichni zaslouží pochvalu za dobrý kolektivní výkon. Celý týden jsme se bavili o tom, že musí být vůle za vítězstvím a je potřeba do toho dát i srdíčko. Všechno jsem tam dnes viděl, takže spokojenost.‘‘

Béčko vítězně v derby proti Smržicím

TJ Sokol Smržice – FC Kostelec na Hané B 1:5 (0:3)

Branky: 85. Vitásek–22. Grulich, 33. Chytil, 42. Chytil, 65. Lužný D., 69. Kořenovský. Rozhodčí: Vachutka – Müller, Král. Žlutá karta: 59. Richter – 38. Pavlíček, 59. Grulich L. Diváků: 182.

Sestava Kostelce: Kintr – Tichý, Lužný M., Pavlíček, Piňos – Kořenovský, Grulich L., Doležel, Vymazal – Grulich A., Chytil. Střídali: Drčka, Tinka, Světlík, Něninčka, Kastner, Lužný D., Pírek.

Pohledem trenéra Davida Pírka

„Já musím dnešní utkání hodnotit určitě pozitivně. V 1. poločase ale i soupeř potvrdil svoji kvalitu a svým stylem hry nám dělal celkem problémy. My jsme se s tím ale popasovali dobře a veškeré šance soupeře jsme ustáli. Následně se i nám podařilo během poločasu třikrát skórovat, kdy zafungovala naše útočná dvojka Chytil a Grulich. Druhý poločas mi skóre umožnilo opět více točit hráče, což se ale i trochu projevilo na tempu hry. Každopádně kvalita z naší strany dolů nešla a my následně vstřelili další 2 branky. Konec zápasu se spíše už jen dohrával a já musím klukům poděkovat za kvalitní výkon.“

(zdroj Večerník PV, autor článku David Pírek)

print Formát pro tisk