FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky

Klub

Logo FC Kostelec na Hané
Celý název klubu: FC Kostelec na Hané, z.s.
Barvy klubu: červená, bílá, černá
Hřiště: 1x hlavní (tráva), 2x tréninkové (tráva)
Mužstva: muži A, muži B, dorost, mladší žáci, starší přípravka, mladší přípravka, školička

Historie klubu sahá až do roku 1932 a z klubové kroniky lze vyčíst, jak k jeho vzniku došlo. V sobotu se chodívalo do hostince na řízné pivo a kus řeči. A protože u piva vzniklo nejedno dobré přátelství, bylo tomu tak i tehdy v roce 1932. Ke dvěma krejčím, Cyrilu Vilímcovi a Františku Hvozdeckému, si přisedli mládenci ze Zahrady a že by si chtěli zahrát kopanou. To bylo něco pro Cyrila Vilímce, bývalého sparťana. Z několika takových besed se rozneslo po Kostelci, že bude založen SK Kostelec na Hané.

A tak se 7. únor stal historickým dnem. Sluníčko po ránu pěkně hřálo a kolem obecní louky postávalo několik zvědavých nadšenců, neboť toho nedělního odpoledne byl na louce sehrán první zápas v kopané pod názvem SK Nerudovka – Zahrada – SK Kostelec, s výsledkem 2:1. Bohužel první zápas to odnesla louka a měl také úřední dohru před obecním výborem s tím, že někdo musí uhradit škodu na zničeném trávníku louky.

Základní kámen byl položen 12. března, kdy se založil sportovní klub. Prvním předsedou se stal Cyril Vilímec (1899 – 1968). Přesto, že se nový spolek měl čile k světu, musel všechna utkání hrát na hřištích soupeře. Historicky první mistrovský zápas sehráli kostelečtí hráči 3. dubna 1932 v Olomouci s Novohodolanským SK, který vysoko prohráli 1:7. Když první branku vstřelil Ladislav Malíšek.