FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Velký rozhovor s předsedou klubu Vladimírem Staňkem

Velký rozhovor s předsedou klubu Vladimírem Staňkem

Ahoj Vladimíre, už jsem se ptal jak hráčů, tak i členů realizačního týmu. Jak bys svými slovy shrnul ty uplynulou sezónu a postup do divize?
Sezóna nám vyšla nad očekávání výborně. Nikdo nevěděl, jak se nám bude dařit. Kluci jsou skvělá parta, která dokázala něco neskutečného. Vždyť není to tak dávno, co mi jeden fanoušek z legrace řekl, že máme areál na divizi a kopeme o záchranu v 1. A třídě. A je to tady! V životě bych tomu nevěřil.

Příprava je pomalu u konce, máme za sebou dvě kola Mol Cupu. Jak bys ohodnotil tato dvě, výsledkově diametrální, utkání?
S HFK to bylo výborné utkání, diváci i kluci si ho užili. Všichni jsme měli obrovskou radost, že jsme porazili divizní celek. Nabudilo nás to na další utkání. S Tatranem Bohunice to byl jiný šálek kávy. Tatran byl perfektně připraven po všech stránkách. Nepodařilo se skórovat, ale na druhou stranu to kluky posunulo dál a získali cenné zkušenosti.

Máme před sebou historicky první mistrovské utkání v divizi. Čeká nás SK Jiskra Rýmařov. Jaká jsou tvá očekávání na vstup do sezóny a obecně v divizi?
Už se na to těšíme. Chceme si zápasy hlavně užít. Víme, že to nebude jednoduché, kádry divizních celků doplňují hráči, co prošli ligovou mládeží.

Jako předseda klubu plníš i spoustu dalších rolí, jsi vedoucí týmu naší rezervy, staráš se o kiosek a spoustu dalších věcí, které třeba nemusí být tolik vidět... S postupem do divize se nároky asi ještě zvednou, že?
Máš pravdu, na hřišti jsem téměř každý den. Areál zvelebujeme po práci, zadarmo a srdcem. Kromě přípravy zázemí je potřeba zajistit sortiment do kiosku, lidi, co nám pomůžou s průběhem utkání. Na hřiště přicházím první a odcházím poslední. Béčko je pro mě relax, někdy to využiji a rád se zapojím do tréninku. Se vstupem do divize se nároky opravdu zvyšují, je potřeba více pořadatelů, rozšiřujeme množství výdejních míst tak, ať fanoušci mohou nerušeně sledovat utkání. Navíc oslovujeme sponzory, kontaktujeme firmy a žádáme je o spolupráci.

Co říkáš na kádr našeho Áčka?
Máme v týmu kvalitní hráče. Navíc se podařilo kádr posílit. Vše bude záviset na tom, jak budou kluci trénovat, spolupracovat, učit se ze situací, které vyvstanou. Věřím jim a budu je podporovat.

Je něco, z čeho máš pro nadcházející sezónu vyloženě obavy? Nebo spíš myslíš pozitivně a nevidíš větší úskalí?
Obavy jsou vždy, ale hlavně musíme táhnout za jeden provaz a ono se to poddá. Borcům přeji, aby se jim vyhýbala zranění a měli radost ze hry.

Když už jsem zmínil kádr Áčka, nemůžu vynechat i naše Béčko. Vypadá to, že letos bude konečně kádr rezervy stabilní. Jak vidíš ty šance nebo třeba i ambice Béčka?
Béčko, to je také moje srdcovka. I tady jsme kádr doplnili. Kluci chodí na tréninky v hojném počtu. Máme za sebou turnaj v Olšanech, kde se nám podařilo vyhrát. Věřím tomu, že to bude šlapat a budeme hrát horní polovinu tabulky.

Na co se můžeme těšit v nadcházejícím ročníku? Chystají se nějaké novinky, co se týká akcí nebo třeba domácích utkání?
Čekají nás již zavedené akce, jako je letní kino, hodová zábava, turnaj veteránů, štěpánský fotbálek, ples a další akce ve spolupráci s městem a dalšími celky, např. rej čarodějnic, dětský den… Novinkou bude ozvučený areál. Zajišťujeme kvalitnější kameru a videa ze zápasů. Na každém utkání A týmu by měl být vyhotoven nový zpravodaj. Přemýšlíme o jiném typu vstupenek, samozřejmě stále bude vstupné slosovatelné. Zviditelňujeme se na sociálních sítích.

Vláďo, díky za Tvůj čas. Máš ještě pár slov pro naše fanoušky a realizační tým?
Já také děkuji. Ano, pár slov bych ještě měl. Chtěl bych poděkovat všem za jejich práci, fanouškům za podporu a věřím, že budou chodit v hojném počtu, protože kluci je potřebují. Také nesmím zapomenout zmínit i bývalého předsedu Standu Píchala, který za sebou zanechal obrovský kus práce a nastartoval kosteleckou kopanou tak, jak ji známe dnes. Na závěr chci ještě poděkovat našemu největšímu fanouškovi, poslednímu žijícímu hráči krajského přeboru v letech 1952–1956, panu Míťovi Greplovi, který se stará o archív a v rámci možností stále doplňuje nástěnky svými příspěvky.

print Formát pro tisk