FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Máme za sebou víkend, ve kterých obě naše mužstva bojovala. Áčko se Skašticemi, Béčko samo se sebou

Áčko nestačilo na Skaštice

V sobotu vyrazilo naše Áčko do Skaštic na další zápas. Navzdory našemu vedení jsme nakonec utkání ztratili.

Budeme se opakovat, ale opět se jednalo o zápas, ve kterém se hrálo o 6 bodů. Úvod utkání nebyl z naší strany vůbec špatný. Poctivě jsme bránili i přes dobrý nástup domácích. Neztráceli jsme ani v osobních soubojích. Postupem času nás ale soupeř začal hlavně přes záložní řady více tlačit. Ale i z toho jsme se postupně oklepávali a začali jsme přebírat iniciativu my, neboť soupeř často kazil a ztratil tempo. I tak si ale vypracoval dvě obrovské šance. Ta první šla po samostatném úniku naštěstí mimo. Na tu druhou si skvěle počíhal Marek Hradečný, kdy se ho soupeř snažil přelobovat. Ale byli jsme to my, do otevřel skóre zápasu po trefě Ondrouška z 19. minuty. Naše radost bohužel trvala jen 15 minut kdy si na povedený centr naběhli hosté a vyrovnali. Více se do konce poločasu nestalo, a tak se šlo do šaten za remízového stavu 1:1.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Z placu šli tři naši hráči a přišla čerstvá krev, která přinesla oživení. Trochu jsme se zatáhli a hráli spíše na brejky. Jeden takový se nám naskytl v 64. minutě, kdy David Preisler postupoval sám na gólmana. Vedle sebe měl volného spoluhráče, který by mohl dávat do prázdné brány. Bohužel to David vzal na sebe a bránu netrefil. Můžeme říct, že to byl nejspíše klíčový okamžik zápasu. Kostelecká družina se ovšem nevzdávala a bojovala o první body z venku dál. Trest za neproměněnou šanci přišel za 6 minut od inkriminované situace, kde se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči soupeř a nekompromisně zakončil pod břevno. Pak soupeř hru začal více kouskovat, což nám nebylo po chuti. V 82. minutě pověstný hřebíček do rakve zasadil kapitán domácího mužstva. Víc zajímavého jsme už neviděli. Doma máme formu, tak věříme, že si v neděli spravíme chuť!

652e3d130e73d.jpg

Béčko nadále vyhrává, ale herně to není optimální. Že by přišla herní křeč?

V neděli hrálo naše Béčko proti předposlednímu týmu tabulky OP. Zápas ovšem vypadal, jako bychom byly na opačné straně tabulky, než se nacházíme.

‚,A Vám se ten fotbal líbil?‘‘ Takhle by asi začal reportér z blesku otázkou rozhovor bezprostředně po vyhraném utkání s Němčicemi. Pokud se některé výhry zdály být utrpěné, tak tato by nespíš nad všemi vyčnívala. Abychom to nebrali až tak moc kriticky, tak si musíme říct tu hlavní věc. Béčku se podařila natáhnout série výher na 10 a máme 30 bodů. Možná že na kluky dolehla i tíha toho, že teď to vyhrávání tak nějak každý očekává. Němčice přijely zaparkovat dva linkové autobusy na vápno a hráli jen brejky. Útočili jsme do plných a nemohli se prosadit. První facka přišla hned z prvního brejku, který zastavil Jiří Kintr, který, jak se později ukázalo, byl klíčovou postavou po zbytek utkání. Naše nekvalita nám srážela a nemohli jsme se dostat do tempa. Přesto jsme se prosadili první my a po nešťastné teči hostujícího hráče jsme šli na 4 minuty do vedení. Hned vzápětí ovšem soupeř využil brejk a srovnal. V samotném závěru poločasu se podařilo dát gól do šatny Michalovi Tichému. Takže jsme přeci jen šli do šaten s náskokem.

Druhý poločas kýženou změnu hry nepřinesl a hrálo se podobně jak v tom prvním. Ke konci zápasu jsem se chvílemi strachovali o výsledek, ale nakonec jsme to ubránili a připsali si tak 10. zářez na pažbě.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.