FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Máme za sebou další víkend, pro Béčko to byl poslední hrací víkend podzimu, Áčko ještě jedna zkouška čeká. Ve hře bylo 9 bodů. Áčko totiž tradičně hrálo o 6 bodů

Áčko potvrdilo body z Kozlovic

…a podle toho to na hřišti vypadalo. Borci z Áčka potvrdili výkon z Kozlovic a Novému Jičínu nedal příliš šancí. Od začátku to vypadalo, že otěže zápasu máme pevně ve svých rukou.

Převládala aktivita, vyhrané souboje, soupeře se nám dařilo držet pod tlakem a hlavně, dle komentáře trenéra Lubomíra Keluce, se plnilo vše, co bylo řečeno v šatně. Ačkoliv pohledově se mohlo zdát, že byl soupeř více na míči. Očividně to byl ale záměr nechat soupeře hrát a čekat na brejky. A přesně tak se i dělo. Soupeř nasekal během poločasu chyb hned několik, a tak se mohl v 19. minutě radovat David Preisler, který přehodil vyběhnuvšího gólmana. Více gólu jsme nedali, i když by to zasloužilo, protože jsme měli možnost kopat i pokutový kop. Ten zůstal neproměněn. Ještě k tomu byl při dorážce po kontaktu s gólmanem vyloučen sám exekutor Dominik Hruban. Vyloučení to bylo sporné, protože domácí Hruban byl do brankáře strčen a srážku nemohl nijak ovlivnit.

Druhý poločas pokračoval i v oslabení ve stejném duchu jako ten první. Byli jsme aktivní a nenechali jsme soupeři ani metr volného prostoru. Odměnou tomu byl gól ve 54. minutě, kdy potrestal chybu soupeře opět David Preisler. Chvíli poté dostal soupeř po ruce v pokutovém území také možnost penalty. Po groteskní hádce jičínských ji nakonec neproměnili, a to i díky skvělému zákroku domácího Vítka. Zbytek zápasu jsme odmakali a udrželi čisté konto. Tímto jsme se odrazili ode dna tabulky a máme tak možnost přezimovat v teple nesestupových míst. Jaké umístění uhájíme se dozvíme po posledním zápase příští týden v Bzenci.

Honza Vítek chytá penaltu Nového Jičína

Béčko má za sebou spanilou jízdu podzimem, což potvrdilo i v Brodku u Konice

Béčko odehrálo své poslední utkání v Brodku do Konice. A jak to v Brodku bývá, foukalo a byla zima. Co ale naši rezervu může hřát, je pohled na tabulku.

Ještě, než se pustíme do bilancování poloviny soutěže, pojďme k poslednímu utkání naší Benficy. Soupeř nás totiž čekal houževnatý a několikrát dokázal, že umí potrápit jakéhokoliv soupeře z OP. To se potvrdilo v úvodních 20 minutách, kdy nás soupeř tlačil a sporadicky pouštěl za půlku. Po několika standardních situací však přímé ohrožení branky nepřišlo a když, tak to skončilo na skvěle chytajícím Jirkovi Kintrovi. Pak ale přišel zlom, kdy jsme nejdřív proměnili přímý kop střelou Jana Vymazala na bližší tyč a o minutu později proměnil únik Martin Řehulka. Od té doby jsme na hřišti byli jen my. Pomyslným hřebíčkem do soupeřovi rakve byla pak hlavička Radka Doležela a do šaten jsme tak šli s pohodlným náskokem tří branek. Co je ovšem potřeba na prvním poločase vypíchnout je gesto fair-play, které projevil domácí hráč Petr Koudelka a po chybně odpískané penaltě ji po apelu na rozhodčího nechal odvolat. Klobouk dolů!

Druhý poločas se dostavilo lehké uspokojení a hra se vyrovnala. I tak jsme ale byli lepším týmem my. Důkazem toho byl pak 4. gól, který do brány po odrazu dorazil opět Martin Řehulka, o kterém můžeme říct, že to je pro Béčko posila jako hrom a spolu s Radkem Doleželem se stali střeleckými tahouny týmu. Oba mají shodně 11 zásahů. Konec poločasu se dohrával a tempo hry postupně upadalo. Soupeři se podařilo sice ještě snížit, ale bylo to málo, a tak jsme brali další vítezství.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.