FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Béčko uhájilo podzimní neporazitelnost a je nadále 100 %. Áčko opět padlo i přes příznivý herní projev

Béčko uhájilo podzimní neporazitelnost a je nadále 100 %. Áčko opět padlo i přes příznivý herní projev

Béčko si vyšláplo na Kralice

Naše Béčko jelo do Kralic, kde se utkalo s rezervou tamního klubu. Tento ročník OP je na rezervy opravdu bohatý a tvoří tak polovinu tabulky. Jak víme, tyto zápasy mají svá specifika, protože nikdy nevíte, jak bude rezerva posílena z A-mužstva. Jinak tomu nebylo ani v neděli. Do zápasu zasáhlo i pár hráčů z Áčka Kralic, ale stejně tak tomu bylo i u nás, kdy pravidelně chodí třeba Adam Grulich nebo Jakub Pavlíček.

První poločas přinesl celkem 6 branek, 2 penalty, 2 žluté karty a hromadu chyb rozhodčích, kteří snad jako jediní na hřišti postrádali formu. Nejdřív neuznaný gól z úvodu zápasu, posléze nesmyslně odpískaná penalta ve prospěch domácích po jasném faulu na našeho Jana Vymazala. Mohl bych pokračovat, ale raději pojďme zpět k těm, kteří na podzim formu mají.

I přes výše zmíněné faktory naše Béčko ve finálním výsledku odehrálo slušný zápas. V prvním poločase nám Kralice byly vyrovnaným soupeřem a efektivně trestaly naše chyby, kterých nebylo málo. ,,První poločas se hodnotí těžko, obzvlášť, když to rozhodčí matlal, jak jen to šlo. Nehráli jsme špatně, ale taky jsme nebyli schopní udržet dvoubrankové vedení, což byla chyba a ovlivnilo to moje plány na další průběh utkání‘‘, komentoval první poločas trenér David Pírek.

Do druhého poločasu a s drobnými změnami v sestavě naše rezerva vlétla už v lepším rozmaru. Bezprostředně po jeho začátku jsme vstřelili branku a bylo vidět, že soupeř pomalu odpadá. To nakonec vedlo ke vstřelení dalších dvou branek. Skvělou formu potvrdil po změně působiště Martin Řehulka, který má za dva zápasy 4 branky. Dobře mu sekunduje i Radek Doležel, který byl blízko ke vstřelení druhého hattricku v sezóně za pouhé 4 zápasy. ,,Po druhém poločase musím ve finále hodnotit zápas pozitivně. Byly pasáže, které jsme zahráli opravdu skvěle, ale nevyvarovali jsme se zbytečných chyb. Ačkoliv jsme ještě neprohráli, je třeba se mít na pozoru a nepolevit. Těžké zápasy přijdou‘‘, doplnil hodnocení David Pírek.

Áčko dostalo lekci z efektivity v Holešově

Áčko odehrálo těžký zápas s ambiciózním Holešovem. Byl to podobný příběh jako minulý týden. Do zápasu naše družina vstoupila výborně. Mělo to všechno, co si divizní fotbal zaslouží. Napadání soupeře, dravost a nebojácnost. Vyústilo to v několik šancí, jedna z nich byla 100 %. Proti byl ale brankář domácího celku, který vytasil skvělý zákrok. Následně si pak kluci vybojovali penaltu, kterou ovšem nikdo neodpískal… Kolikrát to vypadá, že je vše proti nám. Přes to všechno šli borci z jedničky do šaten s dvougólovým mankem. ,,Bohužel jsme darovali soupeři dvě branky. Některé situace řešíme naivně a děláme chyby, které soupeři na této úrovni trestají. Je to obrovská škoda, protože jsme hráli opravdu dobře‘‘, komentoval první poločas trenér Áčka Lubomír Keluc.

Druhý poločas pro nás opět nezačal špatně. Po dvou změnách v sestavě jsme drželi krok a určitě jsme na hřišti nebyli horším mužstvem. Opět rozhodovalo množství chyb, které pramení spíše z nezkušenosti. A soupeř je tvrdě trestal. S klidným srdcem ale můžeme říct, že obraz hry výsledku neodpovídal. Podařilo se nám aspoň korigovat skóre a zápas zdramatizovat, kdy se v 69. minutě trefil Denis Holub. Toto drama vydrželo jen 5 resp. 8 minut, kdy jsme dostali tvrdý direkt ve formě dvou branek Holešova. Nicméně kluci bojovali až do konce, nic nevzdali, a ačkoliv je prohra vysoká, v konečném výsledku se nemají za co stydět.

Nábor nových fotbalových nadějí aneb pojď s námi hrát fotbal

Tento pátek se bude konat na našem hřišti celoroční nábor dětí všech věkových kategorií. Více informací na našem plakátu. Přijďte se podívat na naše hřiště, kde nebude chybět občerstvení, a kde bude možnost se mrknout na trénink našeho divizního Áčka.

print Formát pro tisk