FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

,,Ambice mám vždycky ty nejvyšší. Na druhou stranu musím mít i trošku střízlivý pohled'', říká kapitán Michal Tichý před úvodním zápasem okresního přeboru.

,,Ambice mám vždycky ty nejvyšší. Na druhou stranu musím mít i trošku střízlivý pohled'', říká kapitán Michal Tichý před úvodním zápasem okresního přeboru.

Ahoj Michale, vítám tě v horkém křesle pro naše rozhovory. (smích) O víkendu se rozbíhá soutěž i naší rezervy, jejíž jsi dlouholetým kapitánem a bude tomu tak i v následující sezóně. Jaké máš pocity z předsezónní přípravy?
Z přípravy mám převážně dobrý pocit. Vyhráli jsme turnaj v Olšanech, kde jsme se setkali s týmy, které se podle mého názoru budou chtít poprat o první příčky v OP. Dále jsme byli, vyrovnaným soupeřem pro vítěze OP minulé sezóny Vícov, i když jsme tento zápas prohráli. A nakonec jsme si spravili chuť před nadcházející sezónou výhrou v Přemyslovicích. Samozřejmě je potřeba nějaké věci ještě doladit, ale jak říkám, z přípravy mám převážně kladné pocity.

Do týmu přišlo pár nových hráčů. Někteří na zkoušku, jiní už s jistotou tým posílí. Jak se ti dosavadní posily jeví?
Nejprve bych chtěl říct, že bylo potřeba dovést další hráče do béčka, když vezmeme v potaz loňský podzim, tak jsme měli takovou marodku, že jsme tak tak složili základní jedenáctku. Noví kluci se mi jeví dobře, všichni bez větších problémů zapadli do kolektivu, což je v našem případě to nejdůležitější. Doufám, že vyslyší tvá slova a ukáží nám, že budou posilami pro naše mužstvo.

Co ambice? Jak vidíš letos šance béčka?
Ambice mám vždycky ty nejvyšší. Na druhou stranu musím mít i trošku střízlivý pohled, když vidím soupisku OP, kde letos bude hrát velké množství rezerv. Ale i tak si myslím, že šance béčka je umístění v první pětce.

Kdybys mohl vypíchnout utkání, na které se nejvíc těšíš, které to bude?
Nemám takové utkání. Dokážu si představit, že zápas se Smržicemi bude hodně vypjatý, jelikož to bude derby. Ale v OP je takové derby skoro každý zápas. Více se určitě těším na domácí zápasy, kde doufám, že bude kvalitní divácká kulisa, jako každou sezónu.

Už víme, že prostějovský OP bude z poloviny seskládaný z rezerv. Tato utkání jsou vždy specifická, že?
Ano. Tato utkání jsou velice specifická. Hodně těžké je se na tyto zápasy připravit, protože vlastně nevíte, na koho se připravit. Záleží na tom, jak moc budou tato mužstva podporována Áčky. Aktuální fakt je, že polovina týmů v OP jsou béčka. Podle mě se tento stav postará o to, že bude sezóna hodně zajímavá.

Jak jistě víš, v klubu došlo k docela razantním změnám, a to na základě postupu našeho Áčka do divize. Jak tyto změny vnímáš?
Myslím si, že tyto změny vnímá snad každý člověk, co je nějak spojen s naším FC. Mé pocity jsou tak trošku rozpolcené. Na jednu stranu euforie z postupu do divize, což je podle mě obrovský úspěch pro kosteleckou kopanou. A na druhou stranu mám tak trochu strach z toho, jestli jsme si toho na sebe neupletli moc, ono je super pozorovat ty kluky, jak hrají divizi, ale těch starostí okolo je mnohem více než v krajském přeboru.

Máš nějaké predikce na nedělní zápas s Držovicemi?
Držovice posledních pár sezón byly vždy na horních příčkách OP a vždycky měly velice kvalitní tým. Podle mého názoru tomu nebude jinak i tuto sezónu. Ale my máme taktéž velice kvalitní tým, takže si myslím, že to bude vyrovnaný zápas.

Děkuji ti za rozhovor Michale a hlavně tvůj čas. Poslední věc… máš nějaký vzkaz pro fotbalové fanoušky?
Chtěl bych vzkázat fanouškům, ať chodí na fotbal a ještě víc na ,,Benfiku“. My budeme rádi, když dorazíte a budete nás hnát k lepším výsledkům.

print Formát pro tisk