FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Áčko opět bez bodu. Béčko si zastřílelo.

Áčko sráží své dobré výkony neproměňováním šancí

Naše Áčko odehrálo další domácí utkání tentokrát proti FC Strání. Zápas se pro kostelecké barvy vyvíjel dobře. Ačkoliv hra byla vyrovnaná, více šancí ke vstřelení branky jsme měli my. Jednu z šancí za bezbrankového stavu spálil Tomáš Los. Na další šance nás kluci z jedničky nenechali dlouho čekat. Ovšem i David Preisler brankové zařízení nepohostil míčem ve formě gólu pro Kostelec. Pak přišla šance soupeře, kterou skvěle likvidoval Jan Vítek a stále tak držel bezbrankový stav. Nutno říct, že do dalších šancí jsme soupeře nepouštěli a herně jsme na tom opět nebyli vůbec špatně.

V závěru poločasu ovšem přišla studená sprcha. Dvakrát při nedůraze ve vlastním vápně soupeř skóroval v rozmezí tří minut. Při odkopu hostujícího gólmana prohraný osobní souboj na naší polovině, soupeř poslal průnikovou přihrávku na pravou stranu, přízemní centr našel hráče mezi našimi 4 obránci, a i když si na balón Jan Vítek šáhl, míč skončil naší síti. Druhý gól skoro jak přes kopírák, akorát místo centru přišel dlouhý aut.

Do druhého poločasu po bouři v šatně jsme vstoupili opět aktivně. Dostali jsme se do šancí, které mohly, resp. měly skončit kontaktním gólem. Koncovka bohužel naše kluky trápí a nepadá nám to tam. V této soutěži se každá chyba trestá a každá neproměněná šance o to víc bolí. Důkazem toho byl třetí gól v naší síti, kdy po naší standardce pustíme soupeře do brejku, který byl zahrán zkušeně a s klidem zakončen. Nutné oživení střídáním se nekonalo. Musíme se opakovat, ale herně to nebylo zlé, jen nás sráží chyby a hlavně neproměňování šancí. Tento týden má být ještě hezky, tak snad našim střelcům zvlhlý střelný prach v kopačkách pořádně vyschne a venku proti Šternberku to bude jiná písnička.

Béčko trápila marodka, ale i přes 12 omluvenek a pomoci Áčka rozstřílelo rezervu Určic

Naše Béčko hájilo první místo v nedalekých Určicích. Místní rezerva na tom je letos dobře a pohybuje se na špici tabulky. Naše kluky potrápil moribundus ve formě lehčího covidu. Takže bylo jasné, že bez pomoci našeho Áčka budeme horko těžko dávat jedenáctku dohromady. Kluci z Áčka, v čele s trenérem Kelucem se k tomu postavili zodpovědně a vstřícně poslali pomoc klukům z Benficy, za což jim patří obrovský dík!

Teď ale k samotnému utkání. Do zápasu naši borci vstupovali s viditelným respektem. Bylo patrné, že i rezerva Určic byla obohacena o nějaké kusy z A-mužstva. Ovšem již v 5. minutě se trefil(zase) Martin Řehulka krásným přehozením brankáře. Soupeř byl jak opařený a nemohl se dostat do zápasu. V prvním poločase jsme soupeře do nějakých větších šancí nepouštěli a řekl bych, že jsme měli zápas od nějaké 10. minuty pod kontrolou. V závěru prvního poločasu jsme po penaltě a rohu přidali ještě dvě branky, takže poločas skončil s pohodlným náskokem 0:3 z pohledu domácích.

Do druhého poločasu přišla čerstvá krev ve formě borců z Áčka, kteří se svým příspěvkem dlouho nečekali. Postupně jsme do 54. minuty vstřelili další 3 branky na ose Skalník a 2x Chytil (nikoliv Mojmír, ten se v tom čase rozcvičoval v Maďarsku). Zbytek zápasu se už spíše dohrával a soupeř působil odevzdaným dojmem. Finální skóre se u našeho znaku zastavilo už podruhé v sezóně na osmičce, soupeř vstřelil aspoň gól útěchy krásnou střelou z přímého kopu. Příští týden nás doma čeká derby se Smržicemi!