FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Máme za sebou fotbalový víkend, ve kterém se prezentovala obě naše mužská družstva

Áčko odehrálo premiérový zápas v divizi a nutno říct, že premiéra to byla více než vydařená.

Terén byl rychlý a těžký, což sedělo spíše našemu mužstvu. V prvním poločase jsme soupeře do šancí nepouštěli a sami si jich vytvořili hned několik. Dvě z nich jsme proměnili. Nejprve otevřela v 10. minutě skoré nová posila Tomáš Konečný a ve 27. minutě vsítil krásnou střelou z poza vápna Michal Škrabal. K průběhu prvního poločasu máme i komentář od trenéra Lubomíra Keluce. ‚,Chvíli nám trvalo, než jsme rozjeli dobře fungující stroj, pak jsme začali pracovat dle našich představ. Je škoda, že jsme i přes dvě krásné branky nepřidali další, protože ty možnosti tam určitě byly. Rýmařov se dostal sporadicky k zakončení, ale i přesto měl dvě velmi dobré příležitosti. Za první poločas si hráči zasloužili dvoubrankové vedení,‘‘ zhodnotil prvních 45 minut.

V druhém poločase jsme brzy inkasovali gól po chybě domácího gólmana a pustili soupeře do hry. Ten mohl pak záhy vyrovnat a zápas mohl vypadat úplně jinak. ‚,Kluci si přestali věřit, soupeř měl tlak a jednu příležitost ke srovnání. Od 60. minuty jsme se vrátili znovu do zápasu a dvěma góly po kombinacích utkání definitivně zlomili na naši stranu,‘‘ komentoval průběh druhého poločasu trenér Keluc.

1.kolo MSD-EV 69. minutě na rozdíl dvou branek zvýšil opět skvěle hrající Michal Škrabal a vypadalo to, že zápas máme plně pod kontrolou. Soupeř tahal za kratší konec a nijak výrazně se neprosazoval. Na 4:1 z pohledu domácích pak zvýšil v 73. minutě Tomáš Los – další posila a jeden z nejzkušenějších borců na hřišti. ‚,Škoda ještě jedné příležitosti na konci utkání, kdy to mohlo skončit i vyšším rozdílem, ale na kdyby se nehraje. Musím pochválit jak hráče, tak celý realizační tým za soudržnost a velmi kvalitní práci. Hřiště bylo nachystáno skvěle a i počasí pomohlo k rychlosti utkání. Neméně musím poděkovat také divákům za povzbuzování a zasloužený potlesk pro všechny, kdo na utkání byl,‘‘ uzavřel trenér hodnocení zápasu našeho Áčka.

Béčko i přes nepřízeň počasí a odřeknutí soupeře z Drnovic odehrálo přátelské utkání v Přemyslovicích.

Zápas byl brán jako generálka před nadcházející sezónou. Ačkoli se jedná o soupeře o soutěž níž, Přemyslovice byly vždy houževnatým a nepříjemným soupeřem pro všechny kluby v OP. Generálka to byla povedená a naše rezerva potvrdila svou kvalitu. ‚,Zápas jsme od začátku kontrolovali, byly jsme silní na míči a soupeře jsme do větších šancí nepouštěli. V šatně jsme si řekli pár věcí, které bude třeba dodržovat a musím kluky pochválit, protože dané instrukce plnili do puntíku,‘‘ komentoval průběh trenér rezervy David Pírek. Do šaten jsme šli s vedením o dvě branky, které vstřelili Martin Kastner a Adam Grulich. Soupeř zahrozil sporadicky z brejků, které končili buď mimo nebo na brankáři Jirkovi Kintrovi.

‚,Ve druhém poločase přišlo z naší strany uspokojení a obraz hry byl diametrálně odlišný oproti prvnímu poločasu. Proti kvalitnějšímu soupeři by se nám tohle jistě vymstilo,‘‘ komentoval trenér další průběh zápasu. Nutno podotknou, že první minuty druhého poločasu byla hra vyrovnaná a soupeř byl nebezpečnější. Což vyústilo ve snižující branku. Pak se rezerva Kostelce vrátila ke své hře a po několika neproměněných 100% šancích nakonec kýženou pojistku vstřelil hrající trenér David Pírek a upravil skóre na konečných 1:3 z pohledu domácích. ‚,Celkově hodnotím zápas pozitivně, zejména první poločas. Herně jsme utkání zvládli a v těžších chvílích jsme se dokázali zvednout. Škoda, že naše produktivita není vyšší, dokážeme vytvořit spoustu šancí, ale proměnit jen zlomek z nich. Pokud se ovšem budeme takto prezentovat v OP, věřím, že nás málokdo porazí a budeme bojovat ve vrchní části tabulky,‘‘ uzavřel hodnocení hrající trenér a místopředseda klubu David Pírek.