FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Máme za sebou další fotbalový víkend. Áčko hrálo venku, Béčko se představilo doma

Áčko se poprvé představilo venku ve Vsetíně.

Kostelecká jednička v sobotu odehrála venkovní utkání ve Vsetíně, což je jeden z našich vzdálenějších soupeřů. Bohužel se jim nepodařilo navázat na vynikající výkon z domácí půdy a podlehla po pokutovém kopu 1:0 z pohledu domácích. Vsetín byl v prvním poločase hodně aktivní. Držel míč na kopačkách a do větších šancí nás nepouštěl. Bohužel jsme i často propadávali v osobních soubojích a zbytečně se zbavovali hratelných míčů. Po právem nařízeném pokutovém kopu šli domácí zaslouženě do vedení a obraz hry se tak do konce poločasu nezměnil. Vypíchnout by se dala jedna šance, kdy jsme hlavičkou ale bránu netrefili. ‚‚Velký problém nám dělalo převzetí míče do pohybu a jeho následné vyvezení‘‘, komentoval nepovedený poločas trenér Lubomír Keluc.

‚‚Do druhého poločasu jsme udělali tři změny a obraz hry byl diametrálně odlišný oproti prvnímu poločasu‘‘, doplnil tak trenér další z komentářů. Což oko diváka muselo jen potvrdit. Naši hráči postupně začali rozbíjet kombinace soupeře a pomalu jsme přebírali iniciativu my. Bohužel i přes veškerou snahu to k vyrovnání nevedlo. Soupeř pak hru rozkouskoval a zkušeně si konec zápasu pohlídal, nutno podotknout, že chvílemi i za hranící fair-play. V úplném závěru si Vsetín ještě vypracoval 100% šanci, kterou ale fantastickým zákrokem zlikvidoval Honza Vítek. ‚‚Prohráli jsme se vztyčenou hlavou, teď se musíme soustředit na další zápas a dostat se opět na vítěznou notu‘‘, uzavřel tak hodnocení zápasu lodivod kosteleckého Áčka Lubomír Keluc.

Béčko zastihla dobrá forma a vstoupilo do okresního přeboru vítězně.

Kostelecká rezerva odehrála svoje první ostré utkání v OP Prostějov. Stála proti silným Držovicím, které se v posledních ročnících umísťovala vždycky hodně vysoko. Sezónu naše Béčko otevřelo pohodlnou výhrou 4:0 z pohledu domácích.

Ačkoliv výsledek je jednoznačný, zase tak pohodlné to nebylo. Od prvních minut bylo jasné, že nás čeká tuhý boj o první body. Soupeř hrozil z brejků a napadal naši rozehrávku. Nutno říct, že rezerva si tím poradila náramně a po 20 minutách se dostala do sedla a převzala otěže zápasu. Byli jsme nebezpeční z každé druhé akce, ale trápila nás finální přihrávka, ostatně jak už je u rezervy zvykem… ‚‚V průběhu poločasu jsme se dostávali do tempa cca 20 minut, kdy jsme vytvořili několik chyb, které pustily soupeře do zápasu, pak už se mi obraz hry líbil‘‘, komentoval průběh hrající trenér David Pírek. Na konci poločasu byla v náš prospěch odpískána penalta, kterou bez větších problémů proměnila staronová akvizice Béčka Jan Vymazal, takže jsme šli do šaten s jednogólovým náskokem.

V úvodu druhého poločasu se po skvělém výkopu Jana Vítka dostal do šance Ondřej Chytil a Jan Vymazal, kdy druhý jmenovaný vsítil další gól po přihrávce hlavou. Od té doby jsme byli na hřišti jen my. Soupeř odešel i fyzicky. My jsme si dokázali vytvořit tlak a měli asi dalších pět nebo šest 100% šancí. Držovice se pak ještě pokoušely se stavem něco udělat a dostaly se na pár minut do hry, ale jednou je zastavila branková konstrukce nebo skvěle chytající Honza Vítek. Nakonec přidali ještě branky Dima Potetenin a v závěru i David Pírek. ‚‚Celkově to byl dobrý výkon, škoda jen neproměněných šancí. Skvělé bylo, že věci, co jsme si řekli v šatně, se nám ve většině případech povedlo přenést do hry. Dokázali jsme uklidnit hru po zisku míče a závěr zápasu kontrolovat. I mezihra byla na poměry OP na velice slušné úrovni. Potvrzuje to moje slova, že hrát a vyhrát můžeme s každým. Mančaft na to máme‘‘, uzavřel hodnocení trenér kostelecké rezervy.