FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Áčko přestřelku se Všechovicemi k vítěznému konci nedotáhlo, Béčko opět vítězně, ale...

Áčko přestřelku se Všechovicemi k vítěznému konci nedotáhlo, Béčko opět vítězně, ale...

Áčko přestřelku se Všechovicemi k vítěznému konci nedotáhlo

Po noční větrné smršti, která zapříčinila nemalé škody v našem areálu a předčasně ukončila hodovou zábavu, se představilo naše Áčko. Utkání přineslo pro diváky skvělou fotbalovou podívanou, žel s hořkou tečkou. Do zápasu jsme vstoupili energicky s chutí. Bylo znát, že kluci chtějí odčinit zaváhání z minulého týdne a do zápasu vletěli se vší vervou. Odměnou tomu bylo brzké vedení, kdy se za naše barvy trefil ve 12. M. Škrabal. Jednogólový náskok však vydržel necelých 5 minut, kdy soupeř využil naši nesoustředěnost. Ze hry jsme ale měli víc my a podařilo se nám vstřelit pověstný gól do šatny, kdy se ve 45. minutě trefil A. Klimeš. A právě Klimeš musel o poločase nuceně střídat. ,,I dle informací od delegáta utkání rozhodčí nesprávně udělili dvě žluté karty na začátku zápasu. Musel jsem proto reagovat a Adama Klimeše nuceně vystřídat‘‘, vrátil se trenér Keluc ke dvěma kaňkám, které ovlivnily další děj utkání.

Úvod 2. poločasu byl vyrovnaný. Obě mužstva bojovala. Kostelec o udržení vedení, soupeř o vyrovnání. Tomu se to nakonec v 65. minutě podařilo. Jestli ale v prvním poločase soupeři stačilo na srovnání stavu minut 5, nám na převážení misky vah na naši stranu jen dvě. Z penalty se prosadil v 67. minutě J. Skalník a opět jsme šli do vedení. Už to vypadalo, že si vedení udržíme a doputujeme si konečně pro 3 body. Pak ale přišla inkriminovaná dvouminutovka. Nejprve po sporném faulu rozhodčí odpískal proti nám penaltu, kterou soupeř bez problémů proměnil, po další chybě šel dokonce do vedení. Potřetí jsme tak ztratili vedení v zápase, a nakonec jsme dostali ještě jeden navrch. S tím už se nepovedlo nic udělat. V závěru utkání pak ještě došlo ke zbytečnému vyloučení domácího Michala Lužného a ruku na srdce, těch vyloučení na naší straně mohlo být více… ,,V dnešním utkání nemohu klukům vytknout skoro nic. Zápas se nám povedl. Bohužel vlastní blbostí jsme se připravili o vítězství, které jsme si zasloužili. Každá naše chyba byla potrestaná. Taková porážka bolí, ale můžeme si za to sami. Za výkon ale musím kluky pochválit, za výsledek ale ne. Je dobře, že začínáme poznávat i druhou stranu fotbalu a nejen tu, kdy se vyhrává. Takové prohry nás zase posunou dál‘‘, hodnotil utkání zklamaný kouč našeho Áčka Lubomír Keluc.

Béčko tak trochu utrpělo vítězství

4.kolo OP PVPřed zábavou se naše Béčko střetlo s rezervou Plumlova. Opět jsme do zápasu vstupovali v roli favorita. Plumlov přijel v okleštěné sestavě bez podpory borců z jejich A-mužstva. Zápas ale jasnou záležitostí rozhodně nebyl. Během pěti minut jsme se přizpůsobili jejich chodícímu fotbalu a začali jsme hrát stejnou holomajznu jako oni. Podařilo se nám zásluhou nové akvizice Martina Řehulky dostat do vedení, ale soupeř vzápětí srovnal a kdyby přidal ještě další dvě branky, nemohl by se nikdo divit. ,,Výkon v prvním poločase se nedal ani hodnotit, protože s fotbalem to nemělo nic společného‘‘, hodnotil úvodních 45 minut trenér David Pírek. Malá vzpruha byla branka vstřelená do šatny Jakubem Zatloukalem, a tak i přes nepovedený výkon jsme šli do druhého poločasu s jednobrankovým náskokem.

V druhé půli bylo vidět, že se trenér rozhodl pro několik změn a využil tak opět všech 7 hráčů na lavičce. Bylo znát, že se výkon začal lepšit. V úvodu se nám podařilo vstřelit gól, když se podruhé trefil Martin Řehulka. Pak jsme postupně začali na hřišti dominovat. Další branku přidal David Tinka a spoustu šancí zůstalo bohužel neproměněných. I přes zlepšený výkon ve druhém poločase, si toto utkání nese pachuť opravdu utrpěného vítězství. ,,V druhé půli jsem tam poslal celou lavičku, u některých se mi to totiž zdálo, že zápas zcela podcenili a neplnili to, co jsme si řekli v šatně. Na některé to zapůsobilo jako polití živou vodou, takže jsem za tento krok rád. Doufám, že si z toho vezmeme ponaučení, protože takových zápasů, kdy bude soupeř jen bránit a hrát antifotbal bude víc. Kdybychom tento výkon měli předvést proti silnějšímu mužstvu, stálo by nás to body‘‘, uzavřel hodnocení trenér našeho Béčka, který taktéž v závěru nastoupil na pár minut do hry.

print Formát pro tisk